(096) 808 78 80; (0532) 65 62 20

м.Полтава, вул. Ватутіна, 23

Виробники пива

Омська область відшкодує частину витрат на виробництво пива

AB InBevАрбітражний суд Омської області порахував недійсним розпорядження обласного мінекономіки, який відмовився відшкодувати компанії «САН ІнБев» частину витрат на виробництво пива в першому півріччі. Для відмови у субсидуванні немає підстав, вважає суд.

Бюджетні асигнування виробникам пива передбачені в обласному бюджеті на 2013 р, в лютому затверджено порядок надання субсидій, компенсуючих частину витрат. Обласне уряд готовий був відшкодувати пивоварам до 45% від акцизу. «Для пива це 6,75 руб. за літр при ставці акцизу 15 руб. », - уточнювала на лютневому засіданні уряду заступник міністра економіки Олена Русинова (цитата по« Бізнес курсом »).

Надавати субсидії влада обіцяла тільки на розмір приросту продукції.

Претендент на субсидію не повинен мати заборгованості з податків і зборів і повинен збільшити обсяг виробництва в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. «САН ІнБев», російський підрозділ пивоварного концерну Anheuser-Busch InBev, всі умови виконала, сказано в матеріалах омського арбітражу.

Компанія в першому півріччі збільшила обсяг виробництва за рахунок скорочення обсягів виробництва та робочих місць в іншому регіоні, йдеться в матеріалах суду. Наприкінці травня «САН ІнБев» закрила завод в Новочеркаську, до цього - влітку 2012 р - був закритий завод в Курську. Зараз у компанії заводи в семи містах: Клину, Волзькому, Омську, Пермі, Саранську, Іванові та Ангарську.

Омський філія «САН ІнБев», батьківщина брендів «Сибірська корона» і Bagbier, з потужністю 83 млн дал пива на рік - це найбільше підприємство компанії і одне з найбільших в Європі, йдеться на його сайті. Скільки завод виробив у 2012 р, компанія не розкриває. Зараз не всі потужності підприємства завантажені, його продуктивність - близько 80 млн дал на рік, вважає аналітик «Інвесткафе» Роман Грінченка.

За даними Союзу російських пивоварів, обсяги виробництва пива в Росії в 2012 р склали 974 млн дал. Вісім заводів «САН ІнБев» зварили 133 500 000 дал пива, т. Е. Їх частка на російському ринку - 13,7%, омського підприємства - близько 8%.

Омський завод «САН ІнБев» входить до трійки найбільших платників податків Омської області, йдеться на сайті компанії. У 2010 р його платежі до консолідованого бюджету області перевищували 4 млрд руб.

Останні два роки були не самими вдалими для «САН ІнБев». У 2011 р обсяги продажів компанії впали на 5,6%, минулого року - на 12%. У першому півріччі продажі «САН ІнБев» в Росії скоротилися на 13,1%, обсяг виробництва - на 5-7%, знає Грінченка. Компанія пояснює це законодавчими обмеженнями торгівлі та реклами пива, а також зростанням акцизів і пішли за ним підвищенням роздрібних цін. З 2009 по 2012 р ставка акцизу на пиво була збільшена в 5 разів - з 3 до 15 руб. за літр, а в найближчі два роки зросте ще на 25%, нагадує аналітик AForex Нарек Авакян.

У квітні експертна рада з питань розвитку конкуренції на алкогольному ринку при Федеральній антимонопольній службі (ФАС) рекомендував заборонити субсидії, що виділяються виробникам алкоголю з регіональних бюджетів. «Це суперечить законам конкуренції, крім того, ми проти таких дій, у тому числі ідеологічно», - пояснив тоді заступник керівника ФАС Павло Суботін. 3 липня набули чинності поправки до ст. 78 Бюджетного кодексу, якими асигнування з казни виробникам пива були заборонені. Цим уряд Омської області та мотивувало відмову в наданні субсидії компанії «САН ІнБев».

Проте суд порахував, що поправки до Бюджетного кодексу підлягають застосуванню тільки при затвердженні бюджету чергового фінансового року (2014), і зобов'язав уряд області виконати обіцянки перед виробником.

За словами директора з корпоративних відносин ВАТ «САН ІнБев» Андрія Єріна, компанія захищає свої законні інтереси всіма доступними способами. «Ми впевнені в обгрунтованості нашої позиції», - передала його слова прес-служба «САН ІнБев». Обласне мінекономіки на питання «Ведомостей» не відповіло.

www.vedomosti.ru

 

 

© 2014-2015

 

SPONSOR